Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Pierwsza msza św. ojca Pawła Gołaszewskiego SJ w rodzinnej parafii w Czyżewie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W niedzielę 21 czerwca w kościele parafialnym pw. Świętych Ap. Piotra i Pawła w Czyżewie ojciec Paweł Gołaszewski – jezuita, odprawił swoją pierwszą mszę św. Dzień wcześniej w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przyjął z rąk bpa Rafała Markowskiego święcenia prezbiteratu.

Paweł Gołaszewski SJ wstąpił do zakonu jezuitów w 2012 roku w wieku 34 lat jako lekarz specjalizujący się w chirurgii. Po dwuletnim nowicjacie odbył studia filozoficzne i teologiczne a obecnie specjalizuje się w teologii patrystycznej na jezuickiej uczelni w Paryżu. Ojciec Paweł jest też rodzonym bratem ks. Łukasza Gołaszewskiego posługującego w Ostrołęce, będącego też ojcem duchownym Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

We wspólnej modlitwie uczestniczyło liczne grono jezuitów, przyjaciół, znajomych i rodzina prymicjanta. W imieniu parafian ojca Pawła powitał ks. dziekan Eugeniusz Sochacki oraz dzieci z rodziny ojca Pawła. Na koniec prymicjant wszystkim uczestniczącym w uroczystości, a szczególnie rodzicom Halinie i Józefowi, udzielił błogosławieństwa prymicyjnego i rozdał pamiątkowe obrazki.

Pamiątkowa fotogaleria z Mszy św. prymicyjnej na stronie parafii w Czyżewie

Świecenia prezbiteratu o. Pawła Gołaszewskiego

Joanna Ekstowicz / foto: Patrycja Jaźwińska

Autor M. Sz.

2020-06-24

Więcej informacji z tej kategorii