Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

„Pod krzyżem widać gorzką prawdę o człowieku”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Niedzielę Palmową wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, Chrystus wkracza do świętego miasta jako Król i Pan. Uroczystość ma też inny wymiar, bo czytamy opis Męki Pańskiej. – Chrystus kochany i znienawidzony, niosący nadzieję i postrzegany jako zagrożenie – zauważył biskup Tadeusz Bronakowski. Tradycją naszej parafii stało się już, że w Wielki Tydzień wchodzimy pod jego przewodnictwem. Nie inaczej było w tym roku.

– Pod krzyżem Jezusa widać gorzką prawdę o człowieku, ale jeszcze wyraźniej widać prawdę o Bogu – mówił ksiądz biskup.

Przypomniał też słowa papieża Franciszka, którymi zwrócił się do młodych: My Go poszukujemy, ale On nas zawsze uprzedza, szuka nas od zawsze i jako pierwszy nas odnajduje. Być może ktoś z was nosi w swoim sercu ciężar i myśli: zrobiłem to czy tamto… Nie bójcie się! On na was czeka! On jest ojcem: czeka na was zawsze! Jakże pięknie jest odnaleźć w Sakramencie Pojednania miłosierne ramiona Ojca, odkryć konfesjonał jako miejsce Miłosierdzia, dać się dotknąć tej miłosiernej miłości Pana, który zawsze nam przebacza!

Niedziela Palmowa to też jedno z najbarwniejszych świąt. Wierni przynoszą do kościołów kolorowe palmy, wiele własnoręcznie wykonanych, niektóre imponujących rozmiarów. Te najpiękniejsze i najbardziej okazałe od lat nagradzamy. W tegorocznym konkursie I miejsce zajęła palma wykonana przez Dom Dziennego Pobytu “Senior”, II – Wiktorię Godleś, III – Magdę Ciach.

BS

Autor M. Sz.

2021-03-30

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...