Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Białostocka specjalna szkoła podstawowa nr 17 oraz bursa nr 2 w Łomży zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obie placówki otrzymały na ten cel po 480 tysięcy złotych dofinansowania.

Przybywa budynków z dostępnością dla osób niepełnosprawnych – mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego:

– Chciałbym podziękować panom prezydentom za to, że takie wnioski są przygotowywane. Za to, że tych budynków, które powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych modernizuje się bardzo dużo, ale wiemy że jest jeszcze też dużo do zrobienia. Wiemy, że tych pieniędzy jest coraz więcej jeśli chodzi o przebudowę, modernizację tych obiektów, ale istotną kwestią jest, żeby aplikować o te środki i żeby ta infrastruktura upraszczająca osobom niepełnosprawnym, umożliwiająca funkcjonowanie była cały czas polepszana. 

      2021-08-18 Artur Kościcki o dofinansowaniu z PFRON

Każda złotówka w tym projekcie jest ważna – mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży:

– Tutaj mamy konkretnie do czynienia z projektem edukacyjnym. Remontujemy, przebudowujemy bursę szkolną nr 2. Dostosowujemy ją też w ramach dostępności do wymogu dla osób z niepełnosprawnościami. Cieszę się z tej kwoty dofinansowania, 480 tysięcy w budżecie tego zadania, które opiewa na kwotę 6,5 mln złotych to jest duży udział, duża pomoc. 

      2021-08-18 Andrzej Garlicki o dofinansowaniu z PFRON

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 17 w Białymstoku zyska salę gimnastyczną oraz dwukondygnacyjne skrzydło z pracowniami dydaktycznymi. Z udogodnień skorzystać ponad 90 podopiecznych. Z kolei po modernizacji w łomżyńskiej bursie szkolnej będą odbywały się m.in. zajęcia socjoterapeutyczne, logopedyczne, a także prace z młodzieżą z zespołem Aspergera.

Dofinansowanie na obie inwestycje pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)

pg

Hits: 25

Autor P. G.

2021-08-18

Więcej informacji z tej kategorii