Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Egzaminy na prawo jazdy będą droższe

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

50 złotych za egzamin teoretyczny i 200-250 za egzamin praktyczny – tyle będą płacić przyszli kierowcy w województwie podlaskim za uzyskanie prawa jazdy. Od początku tego roku obowiązują przepisy pozwalające podwyższyć stawki za egzaminy.

Wysokość stawek ustalają samorządy wojewódzkie. Wicemarszałek Podlasia, Marek Olbryś mówił na naszej antenie, że marszałkowie z całej Polski umówili się, że ta opłata będzie taka sama w każdym regionie, czyli taka na ile maksymalnie pozwala ustawa. – Trzeba zauważyć i zrozumieć Wordy dlatego, że my jako województwa nie możemy dokładać do ich działalności. Przez ponad 10 lat nie było podwyżek egzaminów. Ta 300-złotowa opłata to nie jest zbyt wiele, aby zdobyć tak ważny dokument jakim jest prawo jazdy. To jest poważny dokument i wiedza, którą trzeba posiąść, aby dobrze zdać egzamin. Myślę, że nie jest to wygórowana propozycja i nie będzie to zbytnio obciążało domowych rachunków – mówi Marek Olbryś.

      2023-02-01 Marek Olbryś

Obecnie koszt egzaminu teoretycznego to 30 złotych a praktycznego 140 złotych. Po zmianach egzamin teoretyczny będzie kosztował 50 złotych, a praktyczny 200-250 złotych w zależności od kategorii.

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 marca

Słowo Życia: 30 marca

CZWARTEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 8, 51-59 Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam...

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....