Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: “Ferie z WOT” w województwie podlaskim

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko 100 ochotników w województwie podlaskim rozpoczęło ”Ferie z WOT”.

To ogólnopolski projekt skierowany do wszystkich, którzy chcą zasilić szeregi wojska polskiego. Podczas szkolenia kandydaci zdobywają podstawową wiedzę z zakresu musztry czy obsługi broni- mówi major Łukasz Wilczewski -oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygada Obrony Terytorialnej

-Ochotnicy do służby zapoznają się z bezpiecznym i skutecznym posługiwaniem się karabinkiem Grot, który jest podstawowym uzbrojeniem Wojsk Obrony Terytorialnej. Kandydaci uczą się taktyki działań pododdziałów lekkiej piechoty, zapoznają się z podstawami medycyny pola walki, przechodzą szkolenie z terenoznawstwa i zapoznania z tymi elementami, które niezbędne są na polu walki.

      2024-01-24 mjr Łukasz Wilczewski

Szkolenie obejmuje 16 dni zajęć dla osób, które nie miały styczności z wojskiem i 8 dni dla tzw. rezerwistów.

-Osoby, które nie składały przysięgi wojskowej zakończą szkolenie ceremonią, która odbędzie się 4 lutego w Białymstoku. Natomiast żołnierze rezerwy będą mieli możliwość wykorzystać swoje doświadczenie np. w roli instruktorów, czy dowódców, już podczas szkoleń w kolejnych etapach, ponieważ wszyscy żołnierze, którzy ukończą szkolenie w ramach “Ferii z WOT” od marca rozpoczynają cykl służby, czyli kolejnych szkoleń w ramach swoich macierzystych pododdziałów w jednej z 5 lokalizacji m.in. w Łomży. 

      2024-01-24 mjr Łukasz Wilczewski o szkoleniach

Do Wojsk Obrony Terytorialnej wstąpić mogą osoby pełnoletnie, niekarane, które mają obywatelstwo polskie.

plakat: wojsko-polskie.pl

Autor W M

2024-01-24

Więcej informacji z tej kategorii