Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie. Jest dotacja na budowę obwodnicy Ciechanowca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kolejny krok w stronę budowy obwodnicy Ciechanowca wykonany. Wczoraj w w mieście została podpisana umowa na dotację do inwestycji. Obwodnica będzie liczyła blisko 9 kilometrów i powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Czyżew z Siematyczami. Wagę budowy obwodnic podkreślał wiceminister infrastruktury, Rafał Weber:

Obwodnice mają to do siebie, że są taką dużą wartością zarówno dla mieszkańców terenu przez który przechodzą, odciążając miejscowość z ruchu tranzytowego, ruchu tych dużych pojazdów, a co jest z tym związane od spalin od hałasu i od niebezpieczeństwa, które sprawiają.

To historyczna chwila – dodawał wicemarszałek województwa podlaskiego, Sebastian Łukaszewicz:

Ta historyczna chwila w historii naszego województwa, w historii Ciechanowca nie byłoby możliwa, gdyby nie upór, nie determinacja, nie dążenie do celu tych ludzi, którzy tutaj są. Te mury są burzone przez ludzi, którzy konsekwentnie dążą do celu.

Nowa droga będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów, ścieżki rowerowe i szerokie pobocza. Zostaną wybudowane trzy ronda, trzy przejścia mostowe m.in. na rzece Nurzec oraz siedem przepustów drogowych. Koszt całości inwestycji to 124 mln zł, z czego połowa pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Budowa ma zakończyć się pod koniec 2025 roku.

jt

Autor J. T.

2022-06-15

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 listopada

Słowo Życia: 30 listopada

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA Mt 4, 18-22 Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci,...