Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Małe i duże sukcesy z OHP

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Co to jest sukces? Każdy z nas widzi to inaczej, każdy potrzebuje czegoś innego – ale wszyscy chcą się czuć potrzebni, wartościowi, spełnieni.

Czasem los rzuca nam pod nogi wielkie kłody. Brak wsparcia rodziny, trudne środowisko, własne ograniczenia. Perspektywy na osiągniecie sukcesu zdają się być bardzo odległe a nawet niemożliwe. A jednak jest coś co pomoże przełamać impas. To Ochotnicze Hufce Pracy. Dla niektórych instytucja ostatniej szansy. Dla innych trampolina od której można się odbić. Bo każdy z nas w pewnym momencie życia potrzebuje czyjegoś wparcia, zainteresowania, pomocy. Nie wolno odtrącić czyjejś wyciągniętej ręki. Czasem warto zaufać i dać się poprowadzić . Przynajmniej na początku tak zwanej kariery zawodowej.

W OHP cały sztab profesjonalistów – doradców zawodowych, pedagogów, wychowawców, psychologów, animatorów kultury nieustannie pracuje nad tym, aby dotrzeć do młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia. Każdy, kto ukończył piętnaście lat może liczyć na ich pomoc.

Czasem wystarczy przyjść do biura OHP i włączyć się w proponowane zajęcia. A jest w czym wybierać. Są to i staże zagraniczne i wymiana międzynarodowa. Są popularne kursy zawodowe. W tak młodym wieku można już podjąć płatną pracę. Łącząc ją z nauką zawodu w szkole. Stopniowe zdobywanie umiejętności zawodowych podczas odbywania praktyk to świetne przygotowanie do tego, aby pewnie wejść na rynek pracy.

W każdym przypadku doradcy zawodowi określają indywidualną ścieżkę rozwoju i sugerują jaki wybrać zawód, aby czuć się w konkretnej roli jak ryba w wodzie. Doradcy do każdego młodego człowieka podchodzą indywidualnie, szukają mocnych stron, pasji i znajdują odpowiednie miejsce dla odpowiedniego kandydata. Wpierają młodego człowieka przez cały okres pobytu w OHP. W międzyczasie – oprócz pracy – proponują rozwijanie umiejętności i zainteresowań w tematycznych kołach – takich jak plastyczne, muzyczne, sportowe i wiele innych.

W zasadzie Ochotnicze Hufce Pracy uczą, wychowują i dają pracę. Warto dodać, że dla uczestników OHP oferta jest bezpłatna. Kadra OHP ma biura w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Augustowie, Grajewie, Kolnie, Zambrowie i w Wasilkowie.

Wasilków – wyróżnia się na tle innych, ponieważ jako jedyny w województwie podlaskim daje dodatkowo bezpłatny internat z wyżywieniem i możliwość ukończenia Szkoły Branżowej I stopnia na miejscu. To idealna propozycja dla tych młodych ludzi, którzy z różnych względów muszą lub powinni zmienić swoje otoczenie. Tutaj też młodzież pod całodobową opieką kadry wychowawczej realizuje swoje pasje, kończy kusy zawodowe, pracuje, korzysta z zagranicznych staży zawodowych. Ale ważne jest też nawiązywanie bezpośrednich relacji z rówieśnikami. Wspólne wycieczki, zabawy, wspólne akcie ekologiczne, społeczne, muzyczne, codzienne rozmowy – wszystko to pozwala rozwijać się w każdym aspekcie życia. Kadra OHP pracuje nad budowaniem poczucia własnej wartości młodego człowieka – a to już pierwszy krok do tego aby odnieść sukces. Wiara we własne możliwości to najlepszy motywator do działania. Łatwiej wejść w dorosłość i stać się samodzielnym, wierząc w siebie. OHP dodatkowo daje narzędzia. Czasem, żeby osiągnąć sukces wystarczy chcieć i dać sobie szansę. Najlepiej zrobić to z pomocą OHP.

Ochotnicze Hufce Pracy zapraszają młodzież potrzebującą wsparcia, zdobycia zawodu, czy zmiany środowiska do jednostek wychowawczych – Hufców Pracy w miastach: Białystok, Łomża, Suwałki, Augustów, Grajewo, Kolno i Zambrów a szczególnie do stacjonarnego Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie z nieodpłatnym zakwaterowaniem i wyżywieniem, nowocześnie wyposażonymi warsztatami do szkolenia zawodowego a także bogatą ofertą kulturalno-oświatową i sportową.

Rekrutacja wciąż trwa. Znajdź nas, poznaj i zostań uczestnikiem OHP!

Więcej informacji na stronach:

www.podlaska.ohp.pl, https://www.facebook.com/ohp.podlaska/?ref=pages_you_manage

mat. sponsorowany

Hits: 85

Autor P. G.

2021-11-18

Więcej informacji z tej kategorii