Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Miały być ryby i mrożonki. Były nielegalne papierosy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Blisko milion paczek nielegalnych papierosów przechwyconych przez podlaską Krajową Administrację Skarbową. Kontrabanda była ukryta w dwóch łotewskich ciężarówkach, zatrzymanych w odstępie dwóch dni w pobliżu polsko-litewskiej granicy.

Jej szacunkowa wartość to ponad 14,5 miliona złotych – informuje starszy aspirant Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS:

– W pierwszym tirze kierowanym przez 65-letniego Łotysza miał znajdować się transport mrożonek. Podczas kontroli okazało się, że lody i zamrożone pierogi są jedynie na dwóch paletach, za nimi ukrytych było 470 tys. paczek przemycanych papierosów. Funkcjonariuszy wspierał owczarek belgijski Gotam. Z dokumentów przedstawionych przez 31-letniego litewskiego kierowcę drugiej ciężarówki wynikało, że w naczepie przewożone są z Estonii do Polski ryby. Kontrola wykazała, że w tirze znajdowało się 515 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

      2021-07-22 Maciej Czarnecki o nielegalnych papierosach

Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 23 mln zł. Wobec kierowców ciężarówek wszczęte zostały śledztwa. Zostali oni także tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grożą im kary do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

jt

Hits: 31

Autor P. G.

2021-07-22

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Ksiądz Kanonik Jan Grochowski odszedł do Pana w dniu 26 lipca 2021 r. w wieku 87 lat, w kapłaństwie 63 lata,...