Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Młodzi sprawdzą swoją wiedzę o Armii Krajowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Do końca stycznia trwają zapisy do 9 edycji Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej. W olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego.

Uczestnicy w etapie ustnym i pisemnym zmierzą się z zadaniami dotyczącymi działalności Polskiego Państwa Podziemnego. – Tak jak w ubiegłych latach, w naszym konkursie uczestnicy zmierzą się z zadaniami dotyczącymi struktur organizacyjnych i działalności tej największej organizacji Polskiego Państwa Podziemnego – mówiła w audycji Gość Dnia Natalia Krzywicka z białostockiego oddziału IPN.

      2023-01-26 Natalia Krzywicka o konkursie

Konkurs cieszy się dużą popularnością i jest to też duża zasługa dziadków uczniów. – Ogromną wdzięczność mamy do dziadków tych najmłodszych naszych odbiorców, do ich pradziadków (…) Jak wiedzą, że ich dziadek był w Armii Krajowej to chcą w przystąpić do tego konkursu i popisać się wiedzą, o którą posiadają nie tylko z książek, ale i z opowieści.

      2023-01-26 Natalia Krzywicka

Na olimpiadę można zapisać na stronach IPN, telefonicznie lub emailowo. Na finalistów czekają nagrody rzeczowe i wycieczka śladami historii. Konkurs organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej, we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

fot. bialystok.ipn.gov.pl

Więcej informacji z tej kategorii