Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Nielegalna bimbrownia zlikwidowana

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 700 litrów nielegalnego alkoholu zabezpieczyła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa. To w ramach likwidacji bimbrowni, która działała w lesie w okolicach wsi Rudnica w powiecie białostockim.

Mundurowi wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorującego produkcję 40-letniego mężczyznę – informuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskiej KAS:

– W zamaskowanej leśnej bimbrowni funkcjonariusze ujawnili m.in. kadzie na zacier, trzy piece, kotły i chłodnice wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 150 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy około 55 procent. W trakcie przeszukania terenu bimbrowni funkcjonariusze odkryli podziemny zbiornik magazynowy w którym znajdowało się kolejne niemal 550 litrów bimbru. Mundurowi zarekwirowali nielegalny alkohol oraz zabezpieczyli aparaturę do jego produkcji. 

      2021-08-12 Radosław Hancewicz o nielegalnej bimbrowni

Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara do roku pozbawienia wolności.

jt

Hits: 101

Autor P. G.

2021-08-12

Więcej informacji z tej kategorii