Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Ochotnicze Straże Pożarne z nowym sprzętem

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Województwo Podlaskie po raz kolejny wsparło jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Przyznane dofinansowanie to ponad 5,5 mln złotych.

W ramach dotacji samorządy zakupią wozy ratowniczo-gaśnicze, zmodernizują i doposażą jednostki OSP oraz przeprowadzą specjalistyczne szkolenia strażaków. Wsparcie trafiło m.in do gmin: Turośl, Piątnica, Wąsosz, Łomża i Zbójna. Chcemy inwestować w bezpieczeństwo mieszkańców- podkreśla wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś.

-To nie tylko dbałość o ochronę życia i mienia naszych mieszkańców, ale troska i docenienie samorządu. Strażacy pomocni są w organizowaniu różnego rodzaju pomocy dla samorządów i gmin, powiatów i województwa. Od wielu lat wspieramy naszych ochotników, bo jesteście naszą dumą i cieszymy się, że posiadamy tak wrażliwych ludzi, którzy dbają o nasze dobro wspólne. 

      2024-04-15 Marek Olbryś

Dotacje przyznano łącznie ponad trzydziestu podmiotom, większość to samorządy gminne. W regionie wyremontowana zostanie m.in. remiza w miejscowości Leman w gminie Turośl, do OSP w Piątnicy zostanie zakupiony nowy ratowniczy quad, a OSP Gać w gminie Łomża otrzyma wozy strażackie. Przyznane dofinansowanie pochodzi z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

 

 

Autor W M

2024-04-15

Więcej informacji z tej kategorii