Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: 400 tys. zł. na remont Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

400 tys. zł. otrzyma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie. Dzięki dotacji wyremontowane zostaną pomieszczenia przy ul. Obwodowej, powstanie też nowa siedziba instytucji.

Marszałek województwa Łukasz Prokorym i wicemarszałek Wiesława Burnos podpisali umowę z przedstawicielami władz powiatu zambrowskiego na przekazanie dofinansowania z budżetu województwa na tę inwestycję. Poprzednia siedziba ośrodka była zbyt mała i niefunkcjonalna. Jak podkreślił marszałek zmiana lokalu i modernizacja są więc bardzo potrzebne.

– Cieszę się, że zarząd województwa wspiera rodziny zastępcze i osoby z niepełnosprawnością. Zadania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie rosną. Uruchomiliśmy asystenturę osób z niepełnosprawnością jak również opiekę wytchnieniową. Warunki pracy pracowników i dla naszych podopiecznych muszą być lepsze. Bardzo się cieszę, że Zarząd Województwa Podlaskiego docenił powiat zambrowski – mówi Karol Kossakowski, kierownik PCPR w Zambrowie.

      2024-05-21 Karol Kossakowski

Starosta powiatu zambrowskiego, Edyta Marchelska – Groszfeld podkreśla, że dzięki temu polepszy się jakość życia wielu rodzin.

-To inwestycja bardzo potrzebna, przeniesienie siedziby w znacznym stopniu podniesie poziom funkcjonowania jednostki. Miejsce to musi być dostosowane do osób z niepełnosprawnością oraz musi zapewnić godne warunki do spotkań np. rodzin zastępczych. Mamy zadanie, żeby stworzyć odpowiednie warunki do tego typu spotkań, aby dzieci i rodziny zastępcze czuły się komfortowo. 

      2024-05-21 Edyta Marchelska - Groszfeld

Dotacja pochodzi z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

fot. podlaskie.eu Mateusz Duchnowski

Autor W M

2024-05-21

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...