Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Rodziny korzystają z Polskiego Bonu Turystycznego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kończą się wakacje, podczas których można było skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Rodzice z województwa podlaskiego do tej pory aktywowali ponad 61 procent bonów – mówi Monika Kiełczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:

– Do tej pory, wypoczynek dzieci z województwa podlaskiego został opłacony bonami o wartości ponad 40 mln zł. Rodzice aktywowali ponad 73 tys. bonów, z czego 34 tys. bonów wykorzystane zostało w 100 procentach. W sumie ok. 61 procent bonów turystycznych przypadających na dzieci z województwa podlaskiego zostało już aktywowanych. 

      2021-08-31 Monika Kiełczyńska o bonie turystycznym 1

Osoby, które jeszcze go nie aktywowały mogą to zrobić do końca marca 2022 roku:

– Pamiętajmy o tym, że bon nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Dlatego warto do końca marca 2022 r. zapłacić bonem za usługę turystyczną czy hotelarską, natomiast sama usługa turystyczna może odbyć się później. Ważne, żeby do końca marca przyszłego roku opłacić ją bonem. 

      2021-08-31 Monika Kiełczyńska o bonie turystycznym 2

Bon należy aktywować poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Płatności bonami turystycznymi przyjmuje obecnie 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.

pg/zus

Hits: 5

Autor P. G.

2021-08-31

Więcej informacji z tej kategorii