Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Terytorialsi złożą przysięgę wojskową w Białymstoku

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jutro na terenie kompleksu wojskowego w Białymstoku żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę wojskową.

To ostatni etap szkolenia podstawowego, który trwa 16 dni. Podczas niego kandydaci do służby poznają elementy taktyki wojskowej oraz przechodzą szkolenia z posługiwania się bronią.

Oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, major Łukasz Wilczewski mówi, że złożenie przysięgi wojskowej, to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza.

-Z prawnego punktu widzenia to moment, kiedy obywatel staje się żołnierzem, ale z drugiej strony jest to moment, kiedy osoba wiąże się z pewnymi wartościami, które określone są w przysiędze wojskowej, takimi jak poświęcenie Ojczyźnie, gotowość do służby, a nawet gotowość do oddania własnego życia za obronę Ojczyzny.

      2023-12-01 major Łukasz Wilczewski

Major Wilczewski dodaje, że niebawem odbędą się kolejne powołania kandydatów do służby.

-Dane do osób odpowiedzialnych za rekrutację w swoim powiecie można znaleźć na stronie  internetowej 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, można także skorzystać z wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, w tych lokalizacjach, także można złożyć wniosek do terytorialnej służby wojskowej. Najbliższe powołanie do służby w naszej jednostce odbędzie się 16 grudnia, a kolejne jest przewidziane na 20 stycznia 2024 roku w momencie, kiedy rozpoczynają się ferie zimowe w województwie podlaskim.

      2023-12-01 major Łukasz Wilczewski

Przysięga wojskowa rozpocznie się o godzinie 11.00 w Białymstoku na ulicy Kawaleryjskiej 70.

Autor W M

2023-12-01

Więcej informacji z tej kategorii