Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Wyjątkowa seria okolicznościowych znaczków i kartek pocztowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku wraz z Pocztą Polską, przygotował wyjątkową serię okolicznościowych znaczków i kartek pocztowych. To w ramach upamiętnienia 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

Okolicznościowe znaczki i kartki pocztowe przedstawiają największe bitwy zrywu niepodległościowego z 1863 r. na terenie województwa podlaskiego. Premierę pierwszego znaczka prezentującego ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej „Boże zbaw Polskę”, zaplanowano na 6 lutego. – Jest to na tyle wyjątkowy ryngraf, że na rewersie znajduje się napis w języku polskim i francuskim z orędziem papieża Piusa IX i jest tam taka szczególna modlitwa za naród Polski, datowana na 31 sierpnia 1963 roku. Tak więc zapowiada się naprawdę piękne, kolekcjonerskie wydarzenie – mówi Natalia Krzywicka z IPN w Białymstoku.

      2023-02-02 Natalia Krzywicka

Premiera pierwszego znaczka i pierwszej pocztówki odbędzie w budynku Poczty Polskiej w Białymstoku. Dzień później zaprezentowany zostanie kolejny znaczek ukazujący fragmenty karty pocztowej pt. Rzeź w Siemiatyczach 6 lutego 1863 roku.

fot. bialystok.ipn.gov.pl

Więcej informacji z tej kategorii

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....