Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Zarząd województwa z absolutorium i wotum zaufania

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Sejmik województwa podlaskiego udzielił wotum zaufania zarządowi województwa. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 20 radnych, siedmiu było przeciw i dwóch wstrzymało się od głosu.

W przypadku uchwał o nieudzielenie absolutorium i niezatwierdzenie sprawozdania finansowego przeciw było 20 radnych, siedmiu głosowano za przyjęciem. Od głosu wstrzymało się dwóch radnych:

– Zarząd Województwa Podlaskiego w 2021 r. skupił się na jednym podstawowym celu. Chcieliśmy utrzymać miejsca pracy w regionie  i w dużej mierze nam się to udało. Wynika to wprost ze wskaźników. Były jakieś sporadyczne sytuacje związane z tym, że te działalności upadały, ale generalnie tendencja była taka, że te miejsca udało się utrzymać. Ja nie mówię o tarczy państwa, które została skierowana. Ja mówię o naszej tarczy jako Samorządu Województwa Podlaskiego. To 220 mln zł w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, z czego 11 tys. firm otrzymało pomoc, a 19 tys. miejsc pracy udało się uratować – mówił podczas sesji marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki.

      2022-06-28 Artur Kosicki działalniach zarządu województwa w 2021 roku

jt/fot. Wrota Podlasia

Hits: 12

Autor P. G.

2022-06-28

Więcej informacji z tej kategorii