Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: “Amerykański żołnierz” oszukał seniorkę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Blisko 17 tysięcy złotych straciła 67-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Kobieta uwierzyła oszustowi, który przedstawiał się za amerykańskiego żołnierza. Seniorka opowiedziała policjantom, że pod koniec listopada na jednym z portali randkowych poznała mężczyznę, który podał się za amerykańskiego żołnierza.

O szczegółach podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Ich znajomość rozwijała się. Po kilku dniach rzekomy żołnierz poprosił kobietę o pomoc. Twierdził, że ma problemy i musi opłacić podatek, ale nie ma pieniędzy. Kobieta chcąc pomóc zobowiązała się przelać mu kwotę w wysokości blisko 17 tysięcy złotych. Amerykanin po opłaceniu zaległości miał przylecieć do Polski i stworzyć z 67-latką rodzinę. Mieszkanka naszego powiatu zapożyczyła się u znajomych i w połowie grudnia przelała pieniądze na wskazane przez niego konto. Na początku stycznia kontakt z tym rzekomym żołnierzem urwał się.

      2022-01-10 Justyna Janowska o oszustwie na amreykańskiego żołnierza

Mundurowi ponownie apelują o ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec rozmówców telefonicznych, czy internetowych. Dodatkowo podkreślają, żeby edukować starszych członków naszych rodzin na temat tego typu niebezpieczeństw.

jt

Hits: 22

Autor P. G.

2022-01-10

Więcej informacji z tej kategorii