Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Skrzyżowanie w Chojnach zostanie przebudowane

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Protesty i podpisy przyniosły swój efekt. Mieszkańcy Chojn w powiecie łomżyńskim będą mogli niedługo spać spokojnie. Do końca tego roku ma zostać przebudowane skrzyżowanie na drodze krajowej nr 61, które przebiega między Chojnami Młodymi a Chojnami Starymi.

Mówimy o bardzo tragicznym skrzyżowaniu – podkreślał na dzisiejszej konferencji wójt gminy Łomża, Piotr Kłys:

– Tutaj było wiele wypadków. Zginęło też kilka osób. Nawet był tragiczny wypadek orszaku weselnego. Tutaj także ginęli mieszkańcy przyległych miejscowości. Dzisiaj chcę państwu powiedzieć, że jestem szczęśliwy ponieważ już mówimy o konkretnych czynach i działaniach, nie tylko o słowach. Dzisiaj wiem, że jest już ogłoszony przetarg na przebudowę tego skrzyżowania. 

W sprawę przebudowy drogi osobiście zaangażował się poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Zieliński:

– Myślę, że w krótkim czasie będziemy mieli ten efekt, o który chodziło, czyli bezpieczniejsze skrzyżowanie. Jak widać, jest tutaj kilka dróg: droga krajowa, trzy drogi powiatowe i dość duże natężenie ruchu. Trzeba ten problem oczywiście rozwiązać, bo mieszkańcy nie mogą dłużej czekać. Nie mogą ginąć ludzie. Nie może być tak, że ciągle są powtarzające się kolizje drogowe. 

Głównym punktem inwestycji będzie wybudowanie sygnalizacji świetlnej, która ma spowolnić ruch na DK61. W sumie koszt przebudowy skrzyżowania szacowany jest na 700-800 tysięcy złotych.

jt

Hits: 0

Autor P. G.

2021-01-07

Więcej informacji z tej kategorii