Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Trasa Miastkowo-Nowogród będzie zmodernizowana

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po blisko 30 latach wyremontowany zostanie odcinek drogi wojewódzkiej nr 648 między Miastkowem a Nowogrodem. Dzisiaj (16.06.) w miejscowości Chmielewo został uroczyście przekazany plac budowy pod remont.

Modernizacja tej drogi jest niezbędna – podkreśla wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś:

– Ta, która do tej pory istniała była o słabej nośności. Była niebezpieczną drogą. Dużo poboczy zdegradowanych i ciągle trzeba było wydawać pieniądze na bieżące utrzymanie. Ja stoję na takim stanowisku, że lepiej wydać na głęboki remont i na inwestycję więcej pieniędzy i ta droga będzie służyła bardziej, dłużej i bardziej komfortowo będzie się jeździło. 

      2021-06-16 Marek Olbryś o przebudowie drogi 648

Mieszkańcom brakowało słów na tę drogę – mówi burmistrz Nowogrodu, Grzegorz Palka:

– Bardzo często też zgłaszane były do nas uwagi, przede wszystkim przez osoby przejeżdżające. Większość osób przejeżdżających nie wierzyła, że drogi wojewódzkie mogą tak wyglądać. Zawsze piłeczka była odbijana w kierunku gminy, abyśmy jak najszybciej zrobili coś z tą drogą. Mieszkańcy byli doskonale zorientowani, że jest to droga wojewódzka, poprzez nas bądź też sami bezpośrednio docierali do Zarządu Dróg Wojewódzkich prosząc o, przynajmniej bieżące, remonty bo już na całkowity remont myślę, że stracili nadzieję, ale w końcu nadszedł ten wyjątkowy moment, że już zaczynamy prace. 

      2021-06-16 Grzegorz Palka o przebudowie drogi 648

Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na koniec sierpnia bieżącego roku. W tym czasie wyremontowany zostanie odcinek drogi o długości blisko 6 kilometrów, a sama droga zostanie poszerzona o pół metra z każdej strony jezdni. Koszt inwestycji to ponad 4 miliony 300 tysięcy złotych, a cała kwota pochodzi z budżetu Samorządu Województwa Podlaskiego.

jt

Hits: 44

Autor P. G.

2021-06-16

Więcej informacji z tej kategorii