Szaleństwo zakupów „Black Friday” to również łowy dla internetowych oszustów. Przekonał się o tym 42-letni mieszkaniec powiatu monieckiego.
O oszustwie mówi Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, starszy aspirant Izabela Januszkiewicz:
–Z relacji mężczyzny wynikało, że zainteresował się ofertą sprzedaży elektronarzędzi na jednym z portali ogłoszeniowych w bardzo atrakcyjnej cenie. Po kontakcie ze sprzedającą, mężczyzna od razu wpłacił ustaloną kwotę. Gdy 42-latek wykonał płatność BLIKIEM, kontakt ze sprzedającym urwał się. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że został oszukany. Pokrzywdzony w efekcie stracił 2 tysiące złotych.
Aspirant dodaje, żeby pamiętać o sprawdzaniu wiarygodności sprzedających i zachowaniu szczególnej czujności podczas internetowych zakupów.









