Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Prezes SM Perspektywa: podwyżki opłat mieszkaniowych będą, ale nieznaczące

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Mieszkańcy w całym kraju otrzymują już pierwsze listy od spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z informacjami o nadchodzących podwyżkach opłat mieszkaniowych. W łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” jeszcze listów nie było, ale decyzja o wyższych stawkach jest nieuchronna.

Prezes zarządu SM Perspektywa, Leszek Konopka uspokaja mieszkańców, że owszem podwyżki będą, ale nieznaczące. O 20 groszy na metr ma wzrosnąć fundusz remontowy.

– Związane jest to z termomodernizacją budynków. Wiadomo, że materiały budowlane podrożały od 20 do 30 procent. Chcąc utrzymać remontowanie, czyli termomodernizację 5 budynków rocznie, to będziemy musieli niestety to podnieść. Liczę, że za 3-4 lata cała spółdzielnia będzie ocieplona.

Wzrośnie także opłata za eksploatację budynków, w którą wliczona jest również energia elektryczna.

– Na razie przewidzieliśmy w eksploatacji nieznaczną podwyżkę, czyli 10-15 groszy za metr kwadratowy – mówi prezes SM Perspektywa.

Następna ewentualna podwyżka dotyczy centralnego ogrzewania. MPEC złożył do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o podwyżkę ceny o 50 procent.

– URE całe szczęście jeszcze myśli i tego nie zatwierdziło. Czym później będzie ona zatwierdzona, tym lepiej dla mieszkańców. Wtedy będziemy musieli podnieść zaliczkę w zależności od tego, ile URE zatwierdzi tej podwyżki.

Rada nadzorcza spółdzielni podejmie decyzję o podwyżkach 27 września. Wtedy będą one obowiązywać od nowego roku. Natomiast w sytuacji kiedy URE zatwierdzi podwyżkę dotyczącą ogrzewania jeszcze w tym miesiącu, wtedy będzie ona obowiązywać już od października.

Rozmowa z prezesem zarządu SM Perspektywa, Leszkiem Konopką:

      2022-09-02 Leszek Konopka o podwyżkach

Bartosz Święciński

2022-09-02

Więcej informacji z tej kategorii