Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Atrakcje turystyczne Narwiańskiego Parku Narodowego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Malownicza kładka Waniewo-Śliwno, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka, czy Stary Dwór w Kurowie z XIX wieku – to tylko niektóre propozycje miejsc, jakie w wolnym czasie można zwiedzić na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego.

Największą atrakcją, jest jednak niezwykła rzeka Narew, którą polecamy przepłynąć kajakiem, żeby móc podziwiać piękno otaczającej nas przyrody- zachęcała na antenie Radia Nadzieja Agnieszka Pruszyńska z zespołu ds. Ochrony Przyrody Narwiańskiego Parku Narodowego:

-Nasza rzeka, rzeka Narew w granicach Narwiańskiego Parku Narodowego ma charakter rzeki wielokorytowej, a bardziej naukowo mówiąc: jest to rzeka anastomozująca, czyli nasza rzeka nie ma jednego koryta. Nasza rzeka ma wiele koryt. Rzadko to się zdarza, bo w całej Europie nie ma takiej rzeki, na całym świecie jest jedna i jeszcze jest na wschodzie, na Ukrainie jest rzeka o podobnym charakterze. Ta rzeka charakteryzuje się tym, że można pływać nią w kółko. To znaczy, że jeżeli wypływa się z jednego punktu, wpływa się w jedno koryto, to można zrobić koło i wrócić zupełnie inną rzeką do miejsca, z którego się wypłynęło.

      2024-05-24 Agnieszka Pruszyńska o rzece Narew

W województwie podlaskim można podziwiać piękno czterech Parków Narodowych: Białowieskiego, Narwiańskiego, Wigierskiego oraz Biebrzańskiego, który jest największym Parkiem Narodowym w Polsce. Liczy niemal 60 tys. hektarów powierzchni.

Fot. Narwiański Park Narodowy

Autor M. D.

2024-05-24

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...