Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Azjatycki gang rozbity przez KAS i CBŚP

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Międzynarodowy gang rozbity przez podlaską i mazowiecką Krajową Administrację Skarbową oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji w Białymstoku. Służby rozbiły grupę podejrzaną o sprowadzanie towarów z Azji, a następnie ich sprzedaż w Polsce bez opłacana należnych podatków.

Gang działał od 2017 roku i przez ten czas naraził Skarb Państwa na straty w wysokości nawet sześciu milionów złotych – informuje rewident Justyna Pasieczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie:

– Przedmiotem obrotu były różnego rodzaju sprzęty, w tym sprzęt AGD, oraz tekstylia. W imporcie towarów do Polski wykorzystywane były fikcyjne spółki założone na potrzeby tego procederu. Uzyskane środki finansowe były transferowane za pośrednictwem kolejnych fikcyjnych spółek m.in. do Chińskiej Republiki Ludowej, Hongkongu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

      2021-05-18 Justyna Pasieczyńska o azjatyckim gangu 1

W ubiegłym tygodniu mundurowi zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego 5 osób zamieszanych w sprawę:

– Jedna z nich jest obywatelem Ukrainy, pozostała czwórka to obywatele Polski, w tym dwóch narodowości hinduskiej. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono dokumentację, komputery, nośniki danych informatycznych, pieczątki różnych polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych.

      2021-05-18 Justyna Pasieczyńska o azjatyckim gangu 2

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy pochodzących z przestępstw oraz zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Zostali także tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa.

jt

Autor M. Sz.

2021-05-18

Więcej informacji z tej kategorii