Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Filharmonia Kameralna nagrała pierwsze koncertowe DVD

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży ma na swoim koncie wiele płyt fonograficznych. Teraz do kolekcji dodana zostanie pierwsza płyta DVD, którą nagrano w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W roli solistów wystąpili: sopranistka Agnieszka Kadłubowska, pianista Paweł Pawlik oraz Szymon Telecki, skrzypek i pomysłodawca całego projektu.

Na płycie można usłyszeć muzykę polską – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor łomżyńskiej filharmonii:

– W programie utwory trzech polskich znakomitych kompozytorów. To będzie Fryderyka Chopina “Fantazja na tematy polskie”. Stanisława Moniuszki recytatyw i aria z “Halki”. Ja powiedziałem trzech, ale jest czterech, bo jeszcze Henryk Wieniawski kujawiak, legenda i polonez z opracowaniem na skrzypce z orkiestrą. Oraz Karol Szymanowski Pieśń Roksany z opery “Król Roger”.

      2021-08-20 Jan Miłosz Zarzycki o materiale na płycie DVD

Płyta zostanie wydana we wrześniu i będzie jednocześnie promocją Mazowsza – mecenasem całego przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Dla tych, którzy nie mogą doczekać się wydania Filharmonia ma nie lada gratkę. Materiał zostanie powtórzony na żywo podczas koncertu “Wakacje z muzyką polską”. Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 18:30 na sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

pg/fot.Dariusz Warzyński

Autor P. G.

2021-08-20

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...