Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Klasy 1-3 wróciły do szkół

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Klasy 1-3 wróciły dzisiaj (4.05.) do szkół. Tydzień wcześniej najmłodsze dzieci uczyły się w trybie hybrydowym – połowa uczniów w szkole, połowa w domu.

– Pierwsze dni były trudne – mówi Bożena Śliwowska, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Te dzieciaczki był tak rozbite, tak zdezorientowane. Zresztą tak jak przypuszczaliśmy. Byliśmy pewni, że tak będzie. Ten czas, kiedy dzieci uczyły się w domu to dla nich były wakacje od szkoły, od obowiązujących w szkole zasad, od tego czego się tutaj nauczyły.

      2021-05-04 Bożena Śliwowska o powrocie do szkół 1

Nauczyciele ostatni miesiąc nauki chcą poświęcić na uporządkowanie zdobytej wiedzy:

– Myślimy, że to będzie ten miesiąc ostatni nauki stacjonarnej wykorzystany na to, żeby uporządkować zdobytą zdalnie wiedzę. Żeby uporządkować pewne wiadomości, usystematyzować, powtórzyć. Chcielibyśmy zapewnić im naprawdę bardzo duże poczucie bezpieczeństwa, żeby uczniowie wracali do szkoły bez takiego poczucie strachu: co teraz będzie? Teraz posypią się kartkówki, klasówki i wszyscy na raz zaczną sprawdzać czego myśmy się nauczyli. 

      2021-05-04 Bożena Śliwowska o powrocie do szkół 2

15 maja do szkół, hybrydowo, wrócą klasy 4-8, a pod koniec miesiąca dołączą do nich uczniowie szkół średnich.

pg

Hits: 6

Autor P. G.

2021-05-04

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...