Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Kolejna osoba oszukana „na BLIK”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Do łomżyńskich policjantów zgłosiła się kolejna osoba oszukana ,,na BLIK”. 28-latka straciła w ten sposób 1000 złotych.

Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne portale społecznościowe oraz komunikatory. Włamując się na konta społecznościowe, podszywają się pod ich właścicieli i wysyłają znajomym wiadomości z prośbą o kody BLIK. Tym razem ofiarą oszustów padła mieszkanka gminy Jedwabne. 28-latka straciła 1000 złotych.

Kobieta zgłosiła sprawę łomżyńskiej policji. Cyberprzestępcy podszyli się pod znajomą 28-latki włamując się na jej konto społecznościowe. Następnie poprosili za pośrednictwem komunikatora o pożyczenie pieniędzy. Kobieta była przekonana, że koresponduje z koleżanką, dlatego wygenerowała kod BLIK. Kiedy po transakcji skontaktowała się telefonicznie ze znajomą okazało się, że nie wysyłała ona do niej żadnych wiadomości.

Policja ostrzega, że często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

KMP Łomża

 

2022-10-07

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...