Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Nie twórzmy nielegalnych wysypisk śmieci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wspólnie dbajmy o środowisko i nie twórzmy nielegalnych wysypisk śmieci – apeluje wójt gminy Sokoły, Józef Zajkowski. Włodarz gminy podkreśla, że tego typu zanieczyszczania są sporym problemem:

– Na pewno jest to problem, dlatego że to niszczenie środowiska. A druga rzecz, że to my wtedy jesteśmy odpowiedzialni, jako samorząd, pomimo tego że to się znajduje na prywatnej działce, żeby zorganizować albo dopilnować sprawę, żeby te odpady, te niewywiezione śmieci zostały w sposób odpowiedni zagospodarowane. No również grozi kara, dla właściciela działki. Z drugiej strony, co temu jest winny właściciel, że ktoś jemu podrzucił. 

      2021-07-07 Józef Zajkowski o nieleganych wysypiskach śmieci 1

Wyrzucane są różne typy śmieci:

– To mogą być folie, zgniłe bele sianokiszonki. Ludzie mają pomysłów bardzo dużo, powiedziałbym złych pomysłów. I to jest problem, mimo tego, że każdy z mieszkańców poszczególnych gmin płaci za odpady, to jeszcze znajdują się tacy, którzy po prostu nie chcą wystawić w koszu czy innym pojemniku, czy w worku na ulicę, żeby firma zabrała, tylko wywożą to do lasu, bo tam najlepiej jest w lesie wyrzucić, bo nikt nie widzi jak się to czyni. 

      2021-07-07 Józef Zajkowski o nieleganych wysypiskach śmieci 2

Nielegalne wysypiska śmieci można zgłaszać gminie, a także poprzez formularz utworzony na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

jt

 

 

Hits: 8

Autor P. G.

2021-07-07

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...