Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Noga z gazu. Policja prowadzi akcję “Prędkość”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pod hasłem “Prędkość” policjanci w całym kraju przeprowadzą dziś akcję wzmożonych kontroli na drogach. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że na drogach należy się spodziewać większego ruchu z powodu rozpoczynającego się sierpniowego długiego weekendu. Więcej będzie też patroli policji, które będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno na poboczach tras, jak i za pomocą wideorejestratorów w nieoznakowanych radiowozach.

“Policja szczególnie uwzględni te miejsca, w których częściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość” – zapewnił policjant.

Nadkomisarz Opas przypomina, że na piratów drogowych od rana szczególną uwagę zwracają między innymi policyjne grupy “Speed”. Ich głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnego zachowania i niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Podczas tegorocznych wakacji nie było ani jednego dnia, kiedy nie doszłoby do tragicznego wypadku. Głównymi przyczynami takich zdarzeń są: zbyt szybka jazda i niedostosowanie do warunków ruchu. Kierowcy również często nie ustępują pierwszeństwa przejazdu czy przejeżdżają na czerwonym świetle.

IAR

Hits: 12

Autor P. G.

2022-08-12

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą...