Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Od piątku ZUS zacznie przyjmować wnioski o 300 plus

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od 1 lipca w ZUSie będzie można składać wnioski o świadczenie z programu “Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną. Komu przysługuje świadczenie? O tym Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego:

– Podobnie jak w ubiegłych latach, na każde uczące się dziecko do 20. roku życia lub dla ucznia do 24. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, przysługuje 300 zł – mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. Wsparcie finansowe przyznawane jest raz w roku, niezależne od dochodów rodziców. Przysługuje na uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i innych placówek edukacyjnych. „Wyprawki szkolnej” nie otrzymają dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz studenci.

      2022-06-29 Katarzyna Krupicka o wnioskach o 300 plus 1

Wnioski składamy tylko elektronicznie, a wypłata świadczenia odbywa się bezgotówkowo, na rachunek bankowy:

– Wniosek można złożyć za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS znajduje się specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu”. Poprowadzi on użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który przekazane zostanie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu – czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

      2022-06-29 Katarzyna Krupicka o wnioskach o 300 plus 2

Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS.

pg/zus

Hits: 14

Autor P. G.

2022-06-29

Więcej informacji z tej kategorii