Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Oszuści podają się za strażnika miejskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W sezonie grzewczym możemy spodziewać się kontroli pieców domowych. Do takich czynności uprawniona jest straż miejska. Zdarzają się sytuacje w których oszuści podają się za strażnika miejskiego.

W Łomży nie mieliśmy do czynienia z potwierdzonym oszustwem, natomiast do takich zdarzeń dochodziło w Polsce. – Nasi mieszkańcy zgłaszają wątpliwości w związku z sygnałami ogólnopolskimi, ponieważ strażnicy dokonują kontroli również w godzinach popołudniowych. W ostatnim czasie mieliśmy kilka telefonów od osób starszych. Mieszkańcy dzwonią do nas z potwierdzeniem czy to na pewno byli u nich strażnicy czy być może ktoś, kto przebrał się za strażnika miejskiego i pod pozorem kontroli chciał wejść na teren posesji i zobaczyć kto tam mieszka – mówi Komendant Straży Miejskiej w Łomży, Paweł Żebrowski.

      2023-02-06 Paweł Żebrowski

W jaki sposób można rozpoznać prawdziwego strażnika miejskiego? O tym przypomina Komendant Paweł Żebrowski. – Strażnicy miejscy wykonują swoje obowiązki w pełnym umundurowaniu, począwszy od czapki służbowej, kurtki czy munduru. Przestępcy zazwyczaj mają tylko jeden z elementów umundurowania. Strażnika miejskiego w razie wątpliwości zawsze można prosić o okazanie legitymacji służbowej i w przypadku takiego żądania, strażnik jest zobowiązany okazać taki dokument osobie kontrolowanej. Jeżeli nadal są wątpliwości można zadzwonić na policję.

      2023-02-06 Paweł Żebrowski o umundurowaniu

Oszustwo na strażnika miejskiego nie jest jedyną metodą jaką posługują się w ostatnim czasie przestępcy. Zdarzają się także próby podszywania się pod policjantów, pracowników gazowych czy nawet pracowników z urzędu skarbowego.

2023-02-06

Więcej informacji z tej kategorii

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....