Wczorajsza (26.04) zmiana pogody i silny wiatr dały się we znaki podlaskim strażakom. Mundurowi minionej doby interweniowali niemal 450 razy.
Zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych drzew i zabezpieczenia dachów – przekazuje ogn. Justyna Kłusewicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
-Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew konarów i gałęzi leżących na jezdniach chodnikach czy też na liniach energetycznych. W 55 przypadkach pomogliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy, 6 interwencji dotyczyło dachów całkowicie zerwanych z budynków i były to głównie budynki gospodarcze. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiecie białostockim, monieckim i augustowskim choć zwiększona ilość interwencji na skutek podmuchów silnego wiatru dotyczyła całego obszaru województwa – mówi ogn. Justyna Kłusewicz.
Łomżyńscy strażacy w związku z silnym wiatrem brali udział w 15-stu akcjach.
-Najwięcej interwencji miało miejsce na terenie miasta Łomża – było to 6 zdarzeń. Po dwa przypadki odnotowano w gminie Łomża, Piątnica oraz Zbójna. Pojedyncze zdarzenia wystąpiły również w gminach Śniadowo, Jedwabne oraz Miastkowo. Działania straży polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew i konarów na jezdni, zabezpieczeniu uszkodzonych dachów oraz udrażnianiu ciągów komunikacyjnych – informuje st. kpt. Paweł Kopczewski – Dowódca JRG, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.
W zdarzeniach nikt nie został ranny. Z początkiem tego tygodnia sytuacja pogodowa ma się ustabilizować. Synoptycy nie przewidują gwałtownych zjawisk atmosferycznych, ale temperatury będą dość niskie. W dzień około 10 stopni, a nocą możliwe przymrozki.
fot. FB/OSP Piątnica





![Wiara: [26] Papież w Hipponie](https://radionadzieja.pl/wp-content/uploads/2025/10/nowe-stulecie-_942x628px2025-400x250.jpg)



