Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Remont Muzeum w Drozdowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

60 000 zł – taką kwotę otrzymało na remont części dworkowej Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Środki pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków a całkowity koszt inwestycji wyniesie około 100 000 złotych.

W muzeum zostaną połączone dwa pomieszczenia – sala konferencyjna i salon. Pozwoli to zwiększyć przestrzeń na wystawy i wydarzenia kulturalne. – Teraz wydarzenia odbywają się w niewielkim salonie, mieści się tam 50-60 osób. Jest to równocześnie miejsce wystawy stałej i to właśnie nas ogranicza. Obok mamy nieduże  pomieszczenie, które jest salą konferencyjną. Przy stole może pomieścić się kilkanaście krzeseł zatem jako sala konferencyjna pełni ograniczone funkcje – mówi Ewa Sznejder dyrektor Muzeum w Drozdowie.

      2023-03-06 Ewa Sznejder

Ewa Sznejder dodaje również, że ostatni remont był przeprowadzony w latach 80. – Skarb Państwa przejął ten obiekt od ostatniej dziedziczki Marii Niklewiczowej. Od tamtego czasu nie było generalnego remontu, tak naprawdę wykonywano prace wtedy, kiedy występowały awarie. Jest to 40 lat budynku bez generalnego remontu. Po pierwsze on się starzał a po drugie remont był przeprowadzany tak jak w tamtych czasach można było to zrobić. Wykorzystywano słabej jakości materiały i często pracowano niestarannie. Takie były czasy i cieszymy się, że odeszły w niepamięć.

      2023-03-06 Ewa Sznejder o remoncie

Podczas trwających prac będą dostępne dla odwiedzających wystawy stałe związane z Kotliną Biebrzańską oraz wystawa akwarystyczna.

 

Autor wordpress

2023-03-06

Więcej informacji z tej kategorii