Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Świętujemy 20-lecie Radia Nadzieja

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

6 stycznia 2002 roku , oficjalnie swoją pracę rozpoczęło nasze Diecezjalne Radio Nadzieja. W tym roku obchodzimy 20 lecie naszej stacji, i jak podkreśla szef redakcji naszej rozgłośni Magda Bochenek naszym celem jest zdobywanie dobrych informacji:

– No myślę, że trudno podsumować to w jednym zdaniu, bo przez te 20 lat rzeczywiście samo radio się bardzo zmieniało. I emisja, i redakcja, i miejsce w którym jesteśmy. Natomiast myślę, że nie zmienia się przez ten czas jedna rzecz: to, że nie biegniemy za sensacją, to że przekazujemy Państwu informacje takie, które są najbliżej Was. Gdzie są konkretne inwestycje, gdzie budowane są drogi, a gdzie powstaje nowa świetlica wiejska. Ja wiem, że to czasami może tak globalnie nie wszystkich interesuje, ale tych którzy mieszkają w konkretnej miejscowości bardzo. I to właśnie dzięki nam czasami dowiadujecie się Państwo, że na przykład inwestycja, którą chcecie od wielu lat, żeby została zrealizowana w końcu będzie. 

      2022-01-07 Magda Bochenek o 20-leciu Radia Nadzieja 1

Radio to przede wszystkim zgrany zespół:

– Myślę właśnie, żeby zrozumieć kim jest radiowiec to trzeba zajrzeć głębiej w samo radio. Zrozumieć jak wygląda jego struktura. Że to nie jest tylko głośnik, przez który Państwo nas słyszycie, ale od wewnątrz to są studia produkcyjne, studia do nadawania, redakcja w której tworzymy my informacje, audycje. To jest dział promocji i reklamy, to jest administracja Radia Nadzieja. Myślę, że to jest właśnie bardzo ważne, że dzięki tym ludziom, którzy tutaj pracują przez te wiele lat udało się utrzymać radio, udało się żeby ono nadal nadawało, choć wiadomo, że czasy nie były ostatnio łatwe to tutaj nikt się z nas nie poddał i nadal dla Państwa nadajemy. I mam nadzieję, że te 20 lat to tylko dobry początek. 

      2022-01-07 Magda Bochenek o 20-leciu Radia Nadzieja 2

Radio Nadzieja powstało dzięki decyzji świętej pamięci Biskupa Stanisława Stefanka. W pierwotnym zamyśle rozgłośnia miała otrzymać nazwę ‘Wspólnota”, lecz ostatecznie radio diecezji łomżyńskiej otrzymało nazwę ‘Nadzieja”. Misję tworzenia rozgłośni bp Stanisław powierzył ks. Krzysztofowi Jurczakowi, który pełnił tę funkcję do 2010 roku, od tej pory dyrektorem rozgłośni został ks. dr Tomasz Olszewski, który kieruje nami do dziś, od 12 lat.

Hits: 35

Autor P. G.

2022-01-07

Więcej informacji z tej kategorii