Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Szkoła w Borkowie organizuje zbiórkę dla dzieci w szpitalach

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Szkoła podstawowa w Borkowie organizuje akcje dla dzieci przebywających w szpitalach. Polega ona na zbiórce produktów takich jak żele dziecięce do kąpieli, pampersy, chusteczki nawilżane, nowe zabawki czy słodycze.

Pedagog szkoły i koordynatorka akcji, Anna Przestrzelska mówi nam, że inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Nauczyciele, uczniowie i rodzice aktywnie się włączyli w zbiórkę produktów. Udało się zebrać już 4 kartony

– Miejmy nadzieję, że jeszcze do piątku, bo w piątek będziemy przewozić te produkty panu koordynatorowi akcji kolneńskiej w powiecie, będzie jeszcze więcej. Myślę, że jak na małą szkołę, to jest dosyć dużo, a każda jedna rzecz się liczy – mówi pedagog szkoły i koordynatorka akcji, Anna Przestrzelska.

      2023-11-29 Anna Przestrzelska

Pedagog podkreśla, że takie inicjatywy uczą dzieci wrażliwości na drugiego człowieka

– Uczą życzliwości, tolerancji i rozwijają empatie, kształtuje pozytywne postawy wobec potrzebujących. Przede wszystkim wzmacniają odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka. Widzę jak dzieci pracujące i biorące udział w takich akcjach, przeżywają te sytuację, w których mogą pomagać, uczą się komunikacji i współpracy. Mamy nadzieję, że te nasze dzieciaki będą życzliwości dla innych ludzi.

      2023-11-29 Anna Przestrzelska o plusach akcji charytatywnych

Zbiórka trwa od 20 listopada.

2023-11-29

Więcej informacji z tej kategorii