Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: W Łomżyńskim Parku Krajobrazowym pojawiają się nielegalne wysypiska śmieci

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Nie przebiśniegi, a sterty śmieci przebijają się spod topniejącego śniegu. Takie smutne obrazki pojawiają się na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Najwięcej odpadów jest na terenach położonych przy pasach drogowych – wyjaśnia dyrektor parku, Mariusz Sachmaciński:

– Te strefy są najbardziej zanieczyszczone. Je cały czas trzeba kontrolować, organizować różne zbiórki tych śmieci. Informować Zarządy Dróg Powiatowych bądź też gminy, czy też wojewódzkich o tych miejscach i o tych przestrzeniach. Jest to w miarę dobrze zorganizowane, jeśli chodzi o zbiórkę i te całe zabawy z tym sprzątaniem, ale tak naprawdę są okresy, że ta kumulacja tych śmieci bardzo często występuje w krótkim czasie i nagle się pojawia.

      2022-01-11 Mariusz Sachmaciński o nielegalnych wysypiskach śmieci 1

Największy problem dotyczy odpadów wielkogabarytowych:

– To jest ogromna presja miejscowości leżących w parku. Te śmieci wielkogabarytowe nie są tak naprawdę w odpowiednim czasie, w odpowiedniej ilości zbierane przez gminy, miasta. Ten problem dotyczy nas najbardziej. Są to łóżka, materace, fotele, opony. Jest tego tak dużo czasami, w niektórych miejscach, że nie radzimy sobie sami.  Potrzebujemy zorganizowanej pomocy jednostek, które się też tym zajmują w swoim terenie.

      2022-01-11 Mariusz Sachmaciński o nielegalnych wysypiskach śmieci 2

Mariusz Sachmaciński podkreśla, żeby informować Park oraz jednostki samorządu terytorialnego o miejscach, w których znajdują się nielegalne wysypiska.

jt

Autor M. Sz.

2022-01-12

Więcej informacji z tej kategorii