Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Wyniki II tury wyborów samorządowych w miastach i gminach w regionie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane ze wszystkich okręgów w województwie podlaskim, w których doszło do II tury Wyborów Samorządowych 2024. W regionie w kilku miastach i gminach dojdzie do zmiany gospodarza. 

Wyniki wyglądają następująco:

Powiat łomżyński:

Gmina Wizna: Mariusz Soliwoda musi pożegnać się z fotelem wójta, który w II turze wyborów samorządowych otrzymał 46,48% głosów. Przegrał z Arturem Szulcem, który uzyskał 53,52% poparcia mieszkańców.

Gmina Zbójna: Po II turze bez zmian. Elżbieta Parzych nadal będzie pełniła funkcję wójta. Wygrała z Romanem Grzybem, który uzyskał 35,43% poparcia.

Powiat kolneński:

Gmina Mały Płock: Wójtem został Jan Konopka, który uzyskał 57,29% wszystkich głosów. Wygrał on w II turze ze Sławomirem Gromadzkim.

Powiat zambrowski:

Miasto Zambrów: Kazimierz Dąbrowski nadal będzie pełnił funkcję burmistrza Zambrowa. W II turze wyborów uzyskał 51,43% poparcia. Jego rywal Sławomir Baran otrzymał 48,57% głosów.

Gmina Szumowo: W gminie Szumowo po II turze wyborów dojdzie do zmian. Nowym wójtem zostanie Andrzej Pskiet z wynikiem 59,05%. Ze stanowiskiem musi pożegnać się Jarosław Cukierman, który zdobył 40,95% głosów.

Powiat wysokomazowiecki:

Gmina i miasto Ciechanowiec: W Ciechanowcu funkcję burmistrza nadal będzie pełnił Eugeniusz Święcki, który uzyskał 52,86% głosów. O stanowisko ubiegała się także była posłanka Aleksandra Łapiak.

Gmina i miasto Czyżew: Burmistrzem Czyżewa został Franciszek Kuczewski, który uzyskał 52,15% głosów. Wygrał on w II turze z Wojciechem Łuczajem.

Powiat grajewski:

Miasto Grajewo: Maciej Bednarko wygrał II turę wyborów samorządowych w Grajewie, uzyskując 65,4% głosów. Tym samym zostanie nowym burmistrzem miasta. Ze stanowiskiem musi pożegnać się Dariusz Latarowski, który otrzymał 34,6% poparcia.

Powiat ostrołęcki:

Miasto Ostrołęka: W Ostrołęce dojdzie do zmiany. Nowym prezydentem będzie Paweł Niewiadomski, który uzyskał 61,68% poparcia. Wygrał z dotychczasowym prezydentem, Łukaszem Kulikiem.

Autor B. Ś.

2024-04-22

Więcej informacji z tej kategorii