Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Wzmożone kontrole policyjne na drogach

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wzmożone kontrole policyjne na drogach. Dzisiaj (3.01.) od wczesnych godzin porannych policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.

Działania policjantów mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar. Od 1 stycznia do końca listopada minionego roku podlascy policjanci ujawnili ponad 2100 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy spowodowali w tym okresie 35 wypadków drogowych, co stanowi blisko 10% całego ogółu.

Kontrole trzeźwości trwają rozpoczęły się dzisiaj po 4.

Jednocześnie przypominamy, że od Nowego Roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przewiduje on, że maksymalna wysokość grzywny w postępowaniu mandatowym zostanie podwyższona z 5 do 30 tysięcy złotych. Grzywna nie niższa niż 3 tysiące złotych będzie przewidziana za niezachowanie należytej ostrożności lub spowodowanie zagrożenia przez kierującego po użyciu alkoholu. Tyle samo kierowcy zapłacą między innymi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 30 kilometrów na godzinę kierowca zapłaci do 800 złotych mandatu.

red. pg

Autor M. Sz.

2022-01-03

Więcej informacji z tej kategorii