Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Zapisy na Bieg Tropem Wilczym w Giełczynie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

To hołd oddany Żołnierzom Wyklętym i jednocześnie największy bieg pamięci w Polsce! Gmina Łomża i Centrum Kultury Gminy Łomża zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w XII edycji Biegu Tropem Wilczym na dystansie 1963 m, który odbędzie się 3 marca 2024 r. w Giełczynie.

Pielęgnowanie historii to nasz obowiązek-mówi Wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys:

“Pamiętajmy o naszej historii, budujmy ją na zdrowo i sportowo w czasie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który to organizowany jest w całej Polsce od wielu lat i także w Gminie Łomża w najbliższym czasie, trzeciego marca w niedzielę, o godz. 12:00 przy świetlicy w Giełczynie wystartujemy w biegu poświęconym Żołnierzom Wyklętym”

      2024-02-26 Piotr Kłys o Biegu Tropem Wilczym

Dystans biegu nie jest przypadkowy, to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek:

“1963 m. przebiegniemy w biegu patriotycznym do pomnika, który jest w lesie giełczyńskim, który to symbolizuje mogiły w miejscu pochówku tysięcy ofiar z Łomży i okolic. 

      2024-02-26 Piotr Kłys o dystansie

Bieg Tropem Wilczym odbędzie się także w Piątnicy. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy: medal, koszulkę i materiały edukacyjne. Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/10310.html

Autor K. P.

2024-02-26

Więcej informacji z tej kategorii