Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Życie warte jest rozmowy, dlatego udaj się do specjalisty

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jesteś w kryzysie lub masz kontakt z taką osobą, ale nie wiesz jak temu zaradzić? Nie zwlekaj i sięgnij po pomoc specjalisty, bo każde życie ludzkie jest tak samo ważne.

Stan psychiczny danej osoby często zależy od tego, co działo się w jej przeszłości – mówi koordynatorka inicjatywy “Życie warte jest rozmowy”, Halszka Witkowska:

– Każdy z nas ma inny bagaż przeżyć. Inne trudne doświadczenia niestety musiał w swoim życiu przerobić i czasem po prostu może już nie mieć siły. I w momencie, kiedy to nasze wyczerpanie spotka się z kolejnymi wyzwaniami życiowymi, z pewnymi sytuacjami, które nas ograniczają. Kiedy przychodzi deprywacja potrzeb, frustracja, brak sił to po prostu tej energii życiowej może już nam zabraknąć. Zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy samotni. 

      2022-01-11 Halszka Witkowska o pomocy 1

Warto zasięgnąć po sprawdzone techniki oraz wykorzystać doświadczenia innych osób dodaje Witkowska:

– Na stronie Życie warte jest rozmowy znajdziecie Państwo zarówno informacje dotyczące tego, jak zaobserwować nastoletnią depresję, jak rozmawiać z osobą z myślami samobójczymi, w kryzysie, ale znajduje się tutaj także bezpłatna baza miejsc pomocowych, gdzie można znaleźć zarówno bezpłatną pomoc psychologiczną, psychiatryczną, prawną. Można też napisać do naszego specjalisty i posłuchać historii osób, które poradziły sobie z kryzysem, przywróceniu życiu. 

      2022-01-11 Halszka Witkowska o pomocy 2

Jak podaje inicjatywa “Życie warte jest rozmowy” liczba prób samobójczych w roku 2021 w porównaniu z rokiem 2020 wzrosła dwukrotnie.

Maciej Dąbrowski

Autor M. Sz.

2022-01-11

Więcej informacji z tej kategorii