Rekordy życiowe zawodników Prefbet-Sonarol

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Podczas Mistrzostw Polski U18 (juniorzy młodsi), które rozegrano we Włocławku udział wzięło siedmioro lekkoatletów Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Spośród tej grupy pięcioro ustanowiło nowe rekordy życiowe.

Najbardziej wartościowy wynik z naszych zawodników uzyskała Martyna Krawczyńska w biegu na 400 metrów przez płotki, która zwyciężyła w swojej serii eliminacyjnej a jej wynik 1:02,44 to I klasa sportowa oraz wypełnienie kryterium do Kadry Narodowej Juniorów. Niestety nasza zawodniczka w finale przewróciła się na ostatnim płotku i nie ukończyła rywalizacji(była wtedy ex aequo na prowadzeniu). W biegu na 1500 metrów z przeszkodami, aż o 17-cie sekund poprawiła „życiówkę” Wiktoria Grabowska, która zajęła 7-mą lokatę z czasem 5:11,83. Dawid Wołyniec , który w finale rzutu oszczepem zajął miejsce 11-te (49,18m) wcześniej w eliminacjach poprawił rekord życiowy o ponad 2 metry uzyskując 51,28m. Maja Łyskowka w finale B uzyskała 12,49 sek. a Marta Wygnał pchnęła kulę 3 kg na odległość 11,53m. W przypadku obu dziewcząt dało to 16-te lokaty.

Jak mówi trener Andrzej Korytkowski – pomimo braku medalu na, który bardzo duże szanse miała Martyna Krawczyńska zawody oceniam bardzo dobrze. Z siódemki zawodników tylko dwoje nie wystartowało na poziomie swoich rekordów życiowych. Szczególnie zadowolony jestem z postawy Martyny i Wiktorii. Obie zawodniczki przeszkody i płotki biegają zaledwie od 1,5 miesiąca a pomimo tego uzyskały bardzo dobre wyniki. W przypadku Martyny wynik I Klasy sportowej daje awans do Kadry Narodowej a z kolei Wiktoria uzyskała drugi wynik z pośród rocznika młodszego co daje duże nadzieje na przyszły rok.