Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Rolnictwo: KGW mogą wnioskować o dofinansowanie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie dofinansowania z budżetu państwa. – Te pieniądze można wydać w sposób bardzo racjonalny – mówił dyrektor podlaskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Waldemar Szczęsny.

– To już czwarta kampania udzielania wsparcia finansowego dla Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku została troszeczkę podwyższona stopa wsparcia. Mianowicie dla Kół Gospodyń Wiejskich, które liczą do 30 członków ta pomoc wynosi 5 tysięcy złotych. Od 31 do 75 6 tysięcy złotych i powyżej 76 członków 7 tysięcy złotych. 

      2021-09-08 Waldemar Szczęsny o dofinansowaniu dla KGW 1

Koła Gospodyń Wiejskich mogą otrzymać pomoc finansową na m.in. rozwój przedsiębiorczości kobiet, czy działalność społeczno-wychowawczą w środowiskach wiejskich:

– Tutaj zdecydowanie trzeba podkreślić, że Koła Gospodyń Wiejskich mają czas na wydatkowanie zgodnie ze swoimi zasadami statutowymi do końca roku, a sprawozdanie do końca stycznia 2022 roku. Chodzi o sam wachlarz czy tam powiedzmy zakres wydatkowania jest bardzo szeroki, on powinien obejmować poprawę życia kobiet na obszarach wiejskich, kultywowanie tradycji, działania kulturalno-oświatowe. 

      2021-09-08 Waldemar Szczęsny o dofinansowaniu dla KGW 2

Nabór wniosków trwa do 30 września lub do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.

kr

Hits: 11

Autor P. G.

2021-09-08

Więcej informacji z tej kategorii