Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Rutki-Kossaki: Święto szkoły i Samorządowe Przygody z Nauką z Pierwszą Damą

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wizyta Pierwszej Damy, piknik Samorządowe Przygody z Nauką oraz święto szkoły. Tyle wydarzeń w jednym czasie miało miejsce dzisiaj w Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach.

Agata Kornhauser – Duda nie kryła zadowolenia z udziału w dzisiejszych uroczystości:

– Bardzo się cieszę, że tutaj w tej szkole są tak zaangażowani nauczyciele i tak utalentowani uczniowie. I bardzo się cieszę, że tutaj tak bardzo pielęgnuje się pamięć o bohaterach i w tak dobry sposób i mądry sposób uczy się historii. 

      2021-09-30 Agata Kornhauser – Duda w Rutkach Kossakach

W czasie święta szkoły równolegle odbywał się ostatni już festyn ‘Samorządowe Przygody z Nauką’, który był organizowany przez Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży.

–  Trzeba powiedzieć tak, że analizując pikniki, które mamy już za sobą, uczestniczyło w nich około 5 tysięcy osób. Szacujemy, że około 40 tysięcy osób o tych piknikach dowiedziało się przy pomocy mediów. Przy pomocy państwa. Myślę, że zrobiliśmy naprawdę dobrą robotę w kierunku promocji nauki, promocji podnoszenia kwalifikacji, umiejętności dla społeczeństwa, dla mieszkańców subregionu łomżyńskiego – mówił prezes forum, Lech Szabłowski.

      2021-09-30 Lech Szabłowski o Samorządowych Przygodach z Nauką

 

jt

Autor M. Sz.

2021-09-30

Więcej informacji z tej kategorii