Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Rzecznik KEP: Niedziela Słowa Bożego jest poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Leszek Gęsiak przypomina, że zbliżająca się Niedziela Słowa Bożego jest dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Ustanowiona przez papieża Franciszka na trzecią niedzielę okresu zwykłego, w tym roku przypada 24 stycznia.

Jak mówił rzecznik KEP, pomocą w przeprowadzeniu i przeżyciu Niedzieli Słowa Bożego będą specjalnie przygotowane materiały opracowane przez zespół Dzieła Biblijnego imienia świętego Jana Pawła II w Polsce. Obejmują one materiały pomocnicze do celebracji eucharystycznej Liturgii Słowa, modlitwę wiernych i lectio divina Ewangelii według Świętego Marka, która będzie odczytywana w kościołach.

Materiały będą dostępne na stronie internetowej Dzieła Biblijnego: www.biblista.pl.

Ideą Niedzieli Słowa Bożego, ustanowionej motu proprio papieża Franciszka “Aperuit illis” i wyznaczonej na trzecią niedzielę okresu zwykłego, jest pogłębianie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii, która włącza w żywy i stały dialog z Bogiem.

Niedziela Słowa Bożego po raz pierwszy była obchodzona w ubiegłym roku.

Dzieło Biblijne w Polsce od kilkunastu lat przygotowuje również Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku XIII Tydzień Biblijny będziemy przeżywać w dniach od 18 do 24 kwietnia, natomiast V Narodowe Czytanie Pisma Świętego – 18 kwietnia.

IAR

Autor M. Sz.

2021-01-05

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...