Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

SG: W Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się nielegalni migranci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Straż Graniczna poinformowała, że od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się nielegalni migranci. Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy.

Pogranicznicy ocenili, że przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy. – Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb” – dodano.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik poinformował, że migranci na zamknięte przejście w Kuźnicy przeszli z koczowiska, na którym przebywali od tygodnia. “Polskie służby są przygotowane na każdy scenariusz” – zapewnił.

Z nagrań publikowanych w sieci wynika, że na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy są tysiące migrantów. Przejścia strzegą polscy funkcjonariusze, na miejscu są armatki wodne oraz śmigłowce. Po stronie białoruskiej pojawili się dziennikarze białoruskich i rosyjskich mediów, którzy przygotowują i emitują propagandowe materiały.

IAR

Hits: 21

Autor P. G.

2021-11-15

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...