Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Słowo Boże na każdy dzień: 5 czerwca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

J 14, 15-16. 23b-26

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze.
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem».

„A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.

Chrystus Pan w Wieczerniku obiecuje uczniom szczególny Dar. Mają otrzymać Ducha Świętego. Wiemy, że ta obietnica miała swe szczególne wypełnienie w dniu Pięćdziesiątnicy, o czym przypominamy sobie przeżywając dzisiejszą uroczystość. Duch Święty zstąpił na zgromadzonych na wspólnej modlitwie w Jeruzalem. Dzięki otrzymanemu wsparciu ci, którzy wcześniej byli pełni lęku – wyszli na zewnątrz i przystąpili z odwagą do głoszenia swego świadectwa o Jezusie Zbawicielu i Jego Dobrej Nowinie. Wierzymy jednak, że Duch Święty ciągle na nowo obdarza Kościół św. darami Swej łaski. Prosimy o Jego obecność i Jego moc w różnych ważnych momentach życia uczniów Pana. W tym czasie szczególnym momentem takiej prośby o zstąpienie Ducha Świętego jest udzielanie sakramentu bierzmowania w parafiach naszej diecezji. Prosimy także o Jego pomoc w różnych sytuacjach naszej codzienności, np. w czasie lektury i medytacji nad słowem Bożym. Prośmy ciągle na nowo o światło i moc Ducha Świętego, prośmy o dary dla naszego życia chrześcijańskiego, dla naszego świadczenia o Chrystusie i Jego Ewangelii na drogach codzienności. Dziękujmy też za Jego pomoc nam udzielaną dla mężnego wyznawania wiary.

      2022-06-05 Słowo Boże na każdy dzień

ks. Jan Krupka

Hits: 33

Autor P. G.

2022-06-05

Więcej informacji z tej kategorii