Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Sokoły: Tusk odwołał wizytę. Sprawę skomentował wójt Zajkowski

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Był w Zambrowie i Łomży, ominął Sokoły choć wizyta była tam zaplanowana. Donald Tusk odwiedzał dziś województwo podlaskie, jeszcze wczoraj Biuro Krajowe PO informowało że jedna z wizyt odbędzie się w Sokołach, dziś zmieniono harmonogram. Sytuacja miała być podyktowana naciskami politycznymi mówił Donald Tusk:

– Mieliśmy gościć dzisiaj w Sokołach i otrzymaliśmy informację, że przedsiębiorca u którego mieliśmy dzisiaj gościć otrzymał sygnały ze strony, niektórych ludzi, że będzie się to wiązało dla niego z kłopotami. I no z oczywistych względów nie będę teraz wymieniał nazwiska tego gospodarza, chcę tylko powiedzieć, że to nie jest pierwszy raz.

      2022-01-21 Donald Tusk o wizycie w Sokołach

Do sytuacji odniósł się gospodarz Sokół Józef Zajkowski, który podkreśla że zapraszał przewodniczącego PO – Donalda Tuska na wspólne zwiedzanie stacji PKP Sokoły:

Ja wczoraj wieczorem, koło 20 dowiedziałem się z mediów, z telefonów, że jutro, czyli dzisiaj o godzinie 11 w Sokołach będzie pan przewodniczący Platformy Obywatelskiej pan Donald Tusk. Długo myślałem w jaki sposób, no nie pójdę tam bo mnie nie zaproszono, wobec tego wystosowałem zaproszenie, żeby zjawił się na dworcu PKP towarowym w Sokołach. Żeby móc pokazać, jak było wtedy kiedy rządził Tusk, jak jest dzisiaj, kiedy aktualnie Polska rządzi. I niestety, nie zjawił się. Bardzo mi przykro, że wybiórczo, że jakieś względy zdecydowały, że nie chciał mnie odwiedzić. Bardzo mi przykro.

Samorządowiec podkreślał w rozmowie z Radiem Nadzieja, że nie ma mowy o żadnych naciskach:

– Nie wiem jakie mogą być naciski. Jeżeli ktoś działa uczciwie, transparentnie. U mnie nie ma żadnych nacisków w gminie i uważam, że Donald Tusk nie może powoływać się na jakieś naciski. Ja nie jestem osobą polityczną, na pewno żadnych nacisków nie robiłem i uczciwie zaprosiłem żeby dyskutować, żeby pokazać. 20 lat walczyliśmy tutaj jako samorząd z przedsiębiorcami gminy Sokoły i okolicznych, żeby ta linia wróciła. Chcieliśmy to pokazać. Co będzie jak on obejmie władzę, czy będzie to samo, a może nie? Dlatego bardzo się dziwię, że stchórzył, że nie przyjechał powołując się na jakieś naciski. Ja takich nacisków, jestem wójtem 31 lat prawie, nigdy nie stosowałem, nie stosuję i stosować nie będę.

      2022-01-21 Józef Zajkowski o wizycie Tuska w Sokołach

Na Twiterze Dariusz Piontkowski wiceminister edukacji i nauki odniósł się do sytuacji pisząc że to symboliczne: “W 2009 roku zapadła decyzja o rozebraniu bocznicy kolejowej w Sokołach mimo sprzeciwu mieszkańców i wójta. Była to skandaliczna decyzja rządu PO PSL. W 2021 roku rząd PiS przyczynił się do ponownego uruchomienia bocznicy kolejowej”. Tusk po wizycie w Zambrowie, odbył wizytę w Łomży.

pg/mb/jt

Autor P. G.

2022-01-21

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 21 marca

Słowo Życia: 21 marca

WTOREK CZWARTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 5, 1-3a.5-16 Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W...