Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Sokoły: Zobacz jak powstaje targowisko handlowo-wystawiennicze

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Sokołach (powiat wysokomazowiecki) powstaje całoroczne targowisko, na którym będzie mógł odbywać się handel zwierzętami różnych gatunków. Budowa obiektu ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Szukaliśmy pomysłu na miejsce, które byłoby atrakcyjne dla rolników – mówi Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły:

– Chciałbym, żeby ten obiekt całą dobę i cały tydzień. Co? Wszystko. Wszystko, co jest związane z rolnictwem, bo dzisiaj są piękne sale gimnastyczne, sale sportowe, ale nie ma obiektu, gdzie można by było wjechać ciągnikiem i zaprezentować działanie, nie wiem, opryskiwacza czy innej maszyny. Będą trybuny, będą również aukcje w innym dniu zwierząt. Pokazy, prezentacje. Także obiekt wielofunkcyjny. Ktoś mówi, że jesteśmy konkurencją dla Szepietowa. Nie. Broń Boże. Tu nie ma takich intencji. Szepietowo to jest trochę inny charakter i zupełnie inaczej. Czy sprzedaż bydła mięsnego czy innych, to wszystko właśnie tu będzie w Sokołach. 

      2021-09-09 Józef Zajkowski o targowisku w Sokołach

Do końca września samorząd przyjmuje oferty na administrowanie obiektem targowo-wystawienniczym. Koszt inwestycji to blisko 8 mln złotych, z czego 4 miliony wsparcia gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

pg

Hits: 26

Autor P. G.

2021-09-09

Więcej informacji z tej kategorii