Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Światowy Dzień Męża i Żony ustanowiony przez Rycerzy Kolumba

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Na całym świecie jest obchodzony Dzień Męża i Żony. Inicjatorem jego ustanowienia jest Zakon Rycerzy Kolumba. Dzień ten ma być zachętą do modlitwy i refleksji nad znaczeniem sakramentu małżeństwa.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk przekonuje, że warto jest uświadamiać młodym ludziom wartość sakramentalnego małżeństwa, jako nierozerwalnego związku. Zwraca uwagę na częsty problem ludzi podejmujących decyzję o małżeństwie z założeniem, że nie jest to związek na całe życie.

“Jak się nie uda, to się rozejdziemy, takie założenie jest wbrew temu, co naucza Kościół, wbrew sakramentowi małżeństwa sakramentowi” – zauważa.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk dodaje, że podczas kryzysu małżeństwa i rodziny ważny jest przykład szczęśliwych par.

“Wiele osób jest dzisiaj w kryzysie i wiele osób nie wierzy, że człowiek jest w stanie się zobowiązać do miłości, odpowiedzialności, wierności na całe życie i najlepsze co można zrobić, to dawać przykład radosnego, szczęśliwego małżeństwa i rodziny” – twierdzi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Dzień Męża i Żony jest obchodzony w rocznicę zawarcia małżeństwa rodziców świętej Teresy od Dzieciątka Jezus – świętych Zelii i Ludwika Martin. W tym dniu Rycerze Kolumba zachęcają do odnawiania przyrzeczeń małżeńskich podczas nabożeństw w kościołach albo prywatnie.

Zakon Rycerzy Kolumba jest organizacją katolicką o charakterze charytatywnym. Liczy prawie 2 miliony członków. Zakon został powołany z inicjatywy amerykańskiego księdza Michaela McGivneya.

IAR

Hits: 541

Autor P. G.

2021-07-13

Więcej informacji z tej kategorii