Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Szumowo: Biblioteka Gminna przejdzie remont

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zabytkowy budynek Gminnej Biblioteki w Szumowie przejdzie kompleksową modernizację. Jej łączny koszt to milion złotych – część tej kwoty zostanie pokryta z dofinansowania z funduszy unijnych.

Projekt remontu szumowskiej placówki pochodzi ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.

– To ważny projekt dla lokalnej społeczności. Powstanie miejsce integracji społecznej, aktywizacji, centrum kulturalne tej gminy – powiedział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. – Cieszę się również, że popularyzujemy w ten sposób czytanie. Książki poszerzają horyzonty.

W ramach inwestycji zostanie m.in. wykonana nowa elewacja, wymieniona stolarka, dach, instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Jej koszt wyniesie ponad 1 mln zł, a dotacja pokryje 354 tys. zł.

– Rozbudowa biblioteki w Szumowie to kluczowa inwestycja dla mieszkańców gminy. Dlatego, że jest to bardzo piękny zabytkowy budynek, wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Dzięki temu, że obiekt znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, mieszkańcy będą mieli możliwość przeczytania prasy, wypożyczenia książek, co wpłynie na rozwój czytelnictwa na obszarze gminy. A na tym nam najbardziej zależy – podkreśliła Hanna Szabłowska, z-ca wójta i sekretarz gminy Szumowo.

Dofinansowanie pochodzi z funduszy europejskich.

Wrota Podlasia/red. pg

Hits: 16

Autor P. G.

2021-05-26

Więcej informacji z tej kategorii