Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Szumowo: Rozpoczął się remont biblioteki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ruszyły prace modernizacyjne budynku Biblioteki Gminnej w Szumowie. – Budynek jest bardzo zniszczony. Tak naprawdę powinno się go zburzyć i postawić nowy – mówił wójt gminny Szumowo Jarosław Cukierman.

– Ten budynek pochodzi z lat 30. ubiegłego stulecia. Wymaga gruntownego remontu. Budynek jest bardzo zagrzybiały, ale w związku z tym, że ten budynek niejako wrósł w centrum Szumowa architektonicznie i dlatego podjęliśmy decyzję o gruntownym remoncie. Ale polegającym na tym, żeby dostosować ten budynek na cele biblioteczne i nie tylko.  Budynek do tej pory miał wiele zadań i funkcji. 

      2021-09-07 Jarosław Cukiermano remoncie biblioteki 1

Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko milion złotych, z czego ponad 300 tysięcy złotych pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego:

– Przede wszystkim uratujemy budynek zabytkowy. Biblioteka jest przeniesiona do innego budynku, który nie spełnia funkcji biblioteki ze względu na zdrowie zarówno pań, które tam pracują, jak i mieszkańców. W związku z tym podjąłem decyzję o przeniesieniu do innego budynku po byłym przedszkolu, bo przedszkole daliśmy nowe do użytku i na okres właśnie składania wniosku i realizacji teraz tej inwestycji, która będzie oddana w przyszłym roku do użytku. 

      2021-09-07 Jarosław Cukiermano remoncie biblioteki 2

Prace renowacyjne mają potrwać do lipca 2022 roku.

kr

Hits: 18

Autor P. G.

2021-09-07

Więcej informacji z tej kategorii